Rzymskokatolicka Parafia Krzyża Świętego
w Siemianowicach

Kalendarz

2024
Marzec

Kwiecień

Maj

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Czwartek

Piątek

Sobota

Niedziela

1

Poniedziałek Wielkanocny

8:00 - W intencji dzieci nienarodzonych.

10:00 - W intencji Parafian.

12:00 - Za + Józefa Osika w 14 rocznicę śmierci o radość wieczną.

13:00 - Chrzest: Kamil Baron

16:00 - W intencji Kajetana Zygmunt w 18 rocznicę urodzin z prośbą o Boże błogosławieństwo ,opiekę Matki Bożej oraz Dary Ducha Świętego n dalsze lata życia.

19:00 - Za + Gliberta Grund  w 3 rocznicę śmierci, ++ rodziców Łucję i Romana  oraz Pelagię i Pawła Mzyk , ++ braci Waldemara,  Edwarda i Józefa.

2

8:00 - Za + ojca Emiliana oraz ++ z rodziny Lebek i Olszówka.

18:00 - Za + męża Lucjana Wojciechowskiego na pamiątkę urodzin oraz + córkę Jolantę Litwińską.

3

8:00 - 1. Za  ++ mamy  Irenę  Holzenbecher  i Alinę Gieracz  na pamiątkę ziemskich urodzin.

8:00 - 2. Za dusze w czyśćcu ciepiące.

11:00 - Pogrzeb + Roman Strzelczyk

18:00 - W intencji naszych dzieci i wnuków, o dary Ducha Świętego i silną wiarę, ofiara Róży Różańcowej Matek.

4

Pierwszy czwartek miesiąca

8:00 - O dar powołań kapłańskich, misyjnych i zakonnych oraz uświęcenie duchowieństwa.

8:30 - NABOŻEŃSTWO PIERWSZOCZWARTKOWE

10:00 - Pogrzeb + Jan Guziejewski

18:00 - 1. Msza szkolna: O dar nieba dla + brata Mariana Cieśla w kolejną rocznicę śmierci.

18:00 - 2. Za + Elfrydę Gruske

5

Pierwszy piątek miesiąca

8:00 - W intencji Czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa w duchu zadośćuczynienia i dziękczynienia.

8:30 - NABOŻEŃSTWO PIERWSZOPIĄTKOWE KU CZCI NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA.

10:00 - Pogrzeb  + Ryszard Jeziorowski

18:00 - Za + córkę Jolantę Litwińską na pamiątkę urodzin oraz + męża Lucjana Wojciechowskiego.

18:45 - Modlitwa uwielbienia

6

Pierwsza sobota miesiąca

8:00 - W intencji Czcicieli Niepokalanego Serca Maryi w duchu zadośćuczynienia za wszelkie bluźnierstwa.

8:30 - NABOŻEŃSTWO PIERWSZOSOBOTNIE KU CZCI NIEPOKALANEGO SERCA NMP

11:00 - DEKANALNY KONWENT WIELKANOCNY.

15:00 - Ślub rzymski: Maja Dobrzańska i Mateusz Grochla.

16:00 - Za ++ Barbarę Włoka w 12 rocznicę śmierci, ++ z rodziny Kasprzyk, Włoka, Świerc i Iwanecki.

18:00 -  Za + matkę Wandę Sikora w 3 rocznicę oraz ojca Henryka Sikorę , ofiarowana od córki i syna z rodzinami.

7

8:00 - Za + Janinę Bieniek o radość wieczną.

10:00 - 1. W intencji Parafian.

10:00 - 2. Za + matkę Małgorzatę Płuska w 3 rocznicę śmierci, + ojca Stanisława, + Marię Zajczyk, ofiarowana od córki, syna, wnuka Michała z rodziną.

12:00 - Dziękczynna za otrzymane dary miłosierdzia.

15:00 - KORONKA DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA W KAPLICY ADORACJI

15:30 - UROCZYSTE NIESZPORY

16:00 - Msza św. chrzcielna z błogosławieństwem rocznych dzieci.

19:00 - Za + Aldonę Pytel o dar nieba i za dusze w czyśćcu cierpiące.

8

8:00 - Za dusze w czyśćcu cierpiące od ofiarodawców.

18:00 - 1.  O dar nieba dla + męża Jana Szekel w 14 rocznicę śmierci, ++ rodziców z obu stron oraz ++ brata i bratową.

18:00 - 2.  W intencji Rodzin, aby były Bogiem silne.

9

8:00 - W intencji rodziny  Katarzyny, Michała i Marcina,  z prośbą o zdrowie i opiekę Matki Bożej.

18:00 - Za ++ rodziców Jadwigę i Tadeusza Woźniak.

10

8:00 -  Za + Janusza Żymuła - ofiarowana od Zuzi i Janka.

18:00 - 1. Dziękczynna z okazji 25 rocznicy ślubu Sabiny i Romana Kompałka .

18:00 - 2. Za + Kazimierza Kucia

11

8:00 - Za + Dariusza Kowalek w kolejną rocznicę śmierci.

18:00 - Msza szkolna: W intencji małżonków Teresy i Edwarda z okazji 60 rocznicy ślubu jako dziękczynienie za wszelkie otrzymane łaski, z prośbą o wstawiennictwo MB Nieustającej Pomocy i Boże błogosławieństwo. TE DEUM

12

8:00 - Za ++  Mariannę, jej braci i rodziców.

18:00 - 1. O dar nieba dla + Zdzisławy Iwańskiej - ofiarowana od koleżanek córki.

18:00 - 2. za + Kazimierza Kucia

13

8:00 - Za ++ rodziców Amalię i Konrada Kłosek i męża Andrzeja  oraz pokrewieństwo z obu stron.

11:00 - NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11:30 - W intencji czcicieli MB Fatimskiej, chorych i seniorów naszej parafii.

16:00 - Za + Jana Bałdygę w 30 dzień po śmierci.

18:00 - 1. Za + męża Józefa Kwiatkowskiego w 3 rocznicę śmierci, ++ córkę Marię i syna Andrzeja oraz ++ rodziców i rodzeństwo. 

18:00 - 2. Za +  Kazimierza Kucia.

18:00 - 3. Za + Kazimierza Kucia.

14

8:00 - W intencji Parafian.

10:00 - W intencji dzieci po Wczesnej Komunii Świętej w 1 rocznicę przyjęcia Eucharystii.

12:00 - Za + Piotra Korbel w 6 rocznicę śmierci,+ siostrę Krystynę oraz ++ z rodzin Korbel, Bendlin, Bensz, Świerkowski, Mika i Korpok.

15:30 - NIESZPORY NIEDZIELNE

16:00 - Za + ojca Jana Sosadę i  matkę Katarzynę Sosadę.

19:00 - Za + syna i brata Henryka Buroń, z prośbą o życie wieczne.

15

8:00 - Msza recytowana: W intencji czcicieli Matki Bożej w podzięce za trwanie na modlitwie poprzez Różaniec i Godzinki do Maryi Niepokalanie Poczętej oraz za małżonków Helenę i Kazimierza Murlak w 52 rocznicę ślubu.

18:00 - Msza recytowana: Za + męża, ojca i dziadka Władysława Kozioł, ++ syna Krzysztofa, córkę Jolantę, siostrę Janinę, braci Antoniego, Michała, Tadeusza i jego żonę Zuzannę oraz ++ rodziców z obu stron.

19:00 - Msza święta z modlitwą o uzdrowienie.

16

8:00 -  Za + Janusza Żymuła - ofiarowana od siostry z rodziną.

18:00 - Za + Józefa Wójcik - ofiarowana od sąsiadów domu przy ul. K. Paryskiej 5.

17

8:00 - Za + Janusza Żymuła - ofiarowana od brata z rodziną.

18:00 - W intencji Leokadii Wojciechowskiej z okazji urodzin, jako dziękczynienie za otrzymane łaski, z prośbą o wstawiennictwo Matki Bożej prosząc o zdrowie i Boże Błogosławieństwo na dalsze lata życia.

18

8:00 - Za ++ rodziców Wandę i Walentego Grad oraz  ich wnuka Mariusza.

10:00 - Pogrzeb bez Mszy Św. + Ireneusz Bortlisz

18:00 - Msza z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania

19

8:00 - Za ++ rodziców Marię, Jana, Alfredę, Marię i Włodzimierza, ++ braci Stanisława i Adama, bratową Lidię, córkę Katarzynę, bratanicę Justynę oraz wszystkich ++ z rodziny.

18:00 - Za + Krystiana Hadasza od przyjaciół z Muzeum Miejskiego w Siemianowicach Śląskich.

20

8:00 - W intencji rodzin szensztackich przez wstawiennictwo Pielgrzymującej Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej.

16:00 - W intencji Eugenii Karandys z okazji 80 rocznicy urodzin jako dziękczynienie za otrzymane łaski,  z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo na dalsze lata - ofiarowana od córek  wnucząt i prawnucząt.

18:00 - Za + mamę Wandę Dziuk w 1 rocznicę śmierci i  tatę Józefa oraz dusze w czyśćcu cierpiące.

21

8:00 - 1. O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla członków chóru św. Cecylii.

8:00 - 2.  W intencji Ewy z okazji 18 urodzin z prośbą o opiekę Matki Bożej i dary Ducha Świętego .

10:00 - W intencji Parafian.

12:00 - W intencji pani Anny Podchalańskiej z okazji 91 rocznicy urodzin z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o wstawiennictwo Matki Bożej i Boże błogosławieństwo dla solenizantki i całej rodziny.

15:30 - NIESZPORY NIEDZIELNE

16:00 - Msza św. chrzcielna z błogosławieństwem rocznych dzieci.

19:00 - Za + Romana Szlachtę w kolejną rocznice śmierci, ofiarowana od żony, dzieci i wnuków.

22

8:00 - Msza recytowana:

18:00 - Msza recytowana: Za + Rajmunda  w 10 rocznicę śmierci, ++ rodziców i teściów, o radość wieczną.

23

8:00 - Za ++ Jolantę i Mirosława Filipiak o radość zycia wiecznego.

18:00 - W intencji pani Elżbiety Krzysztofik z okazji 75 rocznicy urodzin. TE DEUM

24

8:00 - O dar nieba dla + Adelajdy  Grodeckiej , + ojca Kazimierza i dusze w czyśćcu cierpiące,

18:00 - W intencji Jerzego i Michaliny z okazji urodzin,  jako dziękczynienie za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo i wstawiennictwo Matki Bożej. 

25

8:00 - Za + Ruth Schwierz

18:00 - Msza szkolna: Za + męża Józefa Michlok na pamiątkę urodzin, ++ rodziców Michlok i Henszel, wszystkich ++ z rodziny oraz dusze w czyśćcu cierpiące.

26

8:00 - Za + Katarzynę Króliczek - ofiarowana od sąsiadów przy ul. K. Paryskiej 5.

18:00 - Za + męża Jana Sidek w 1 rocznicę śmierci.

27

8:00 - Za ++ Halinę i Bernarda Dylus oraz ++ Urszulę i Stanisława Kowalik.

13:00 - W intencji małżonków Bożeny i Andrzeja Wywiał z okazji 50 rocznicy ślubu jako dziękczynienie za wszelkie otrzymane łaski, z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo.

14:00 - Ślub rzymski; Nikola Kaczmarczyk i Piotr Gacioch

16:00 - O życie wieczne dla ++ sąsiadów z ul. Brzozowej 12.

18:00 - W intencji Ryszarda Krzysztofik z okazji 70 rocznicy urodzin z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie i Boże Błogosławieństwo na dalsze lata życia . Ofiarowa na od córek z rodzinami.

28

8:00 - Za + ojca Mariana w kolejną rocznicę śmierci, ++ matkę Małgorzatę, rodzeństwo oraz wszystkich ++ z rodziny.

10:00 - W intencji Parafian.

12:00 - Za + męża Franciszka Łukaszewicz w 18 rocznicę śmierci, ++ rodziców z obu stron oraz ++ z rodziny i Łukaszewicz Michalik

15:30 - NIESZPORY NIEDZIELNE

16:00 - Rezerwacja

19:00 - WOLNA INTENCJA

29

8:00 - Msza recytowana: Za + Helenę Wcisło - w 9 rocznicę śmierci, + jej męża Bolesława i wszystkich ++ z rodziny Wcisło.

18:00 - Msza recytowana: Za ++ rodziców Lidię i Eugeniusza Ledwoń oraz wszystkich ++ z rodziny.

30

8:00 - Za + Józefa Wójcik - ofiarowana od lokatorów domu przy ul. K. Paryskiej 5.

18:00 - O dar nieba dla + Alfreda Suchowskiego w kolejną rocznicę śmierci oraz za ++ z rodziny Suchowski, Niedworok i Lesz.

1

2

3

4

5

Wtorek

16

Kwiecień

2024

Rok B, II

3. wielkanocny

Czytania na dzisiaj

Godzina: 8:00

 Za + Janusza Żymuła - ofiarowana od siostry z rodziną.

Godzina: 18:00

Za + Józefa Wójcik - ofiarowana od sąsiadów domu przy ul. K. Paryskiej 5.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka Parafia Krzyża Świętego, siedziba: 41-100 Siemianowice Śląskie, ul. Powstańców 2.