Kalendarz
Maj
Poniedziałek
Wtorek
Środa
Czwartek
Piątek
Sobota
Niedziela
29
30
1
Pierwszy maja
8:00 - Za + Wiesławę Kuźnik w 15 rocznicę śmierci, z prośbą o dar życia wiecznego.
17:30 - NABOŻEŃSTWO MAJOWE
18:00 - Za ++ rodziców Genowefę i Stanisława Pluta ,teściów Krystynę i Stanisława Zięba , siostrę Grażynę i szwagra Andrzeja Kozyra oraz wszystkie dusze w czyśćcu cierpiące.
2
Pierwszy czwartek miesiąca
8:00 - O dar powołań kapłańskich, misyjnych i zakonnych oraz uświęcenie duchowieństwa.
8:30 - NABOŻEŃSTWO PIERWSZOCZWARTKOWE
17:30 - NABOŻEŃSTWO MAJOWE
18:00 - Za ++ Barbarę i Józefa Banasz w 6 rocznicę śmierci oraz ++ z rodziny, z prośbą o dar nieba.
3
Pierwszy piątek miesiącaTrzeci maja
8:00 - W intencji Czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa w duchu zadośćuczynienia i dziękczynienia.
10:30 - Parafia św. Michała Archanioła w w Michałkowicach. MSZA W INTENCJI OJCZYZNY
17:30 - NABOŻEŃSTWO MAJOWE
18:00 - Za + Kazimierza Kucia.
4
Pierwsza sobota miesiąca
8:00 - W intencji Czcicieli Niepokalanego Serca Maryi w duchu zadośćuczynienia za wszelkie bluźnierstwa.
8:30 - NABOŻEŃSTWO PIERWSZOSOBOTNIE KU CZCI NIEPOKALANEGO SERCA NMP
11:00 - 1. Pogrzeb + Henryk Sporysek
11:00 - 2. Pogrzeb + Maria Frączek.
12:00 - Pogrzeb + Szczepan Brol
16:00 - Za + Kazimierza Kucia.
17:30 - NABOŻEŃSTWO MAJOWE
18:00 - Za + Romana Sobota w 20 rocznicę śmierci oraz jego ++ dziadków z obu stron.
5
8:00 - Za rodziców ++ Jadwigę i Pawła Rudzki, Małogrzatę i Józefa Limańczyk oraz ich synów Franciszka i Stanisława.
10:00 - W intencji Parafian.
12:00 - Za + Józefa Herbińskiego na pamiątkę 100 rocznicy ziemskich urodzin i wszystkich ++ z rodziny.
15:30 - NABOŻEŃSTWO MAJOWE
16:00 - Msza św. chrzcielna z błogosławieństwem rocznych dzieci.
19:00 - O dar nieba dla ++ rodziców Barbary i Wiesława Pawłowski - ofiarowana od syna.
6
8:00 - Za + Tadeusza Kucia.
17:30 - NABOŻEŃSTWO MAJOWE z modlitwą Dni Krzyżowych.
18:00 - Za + męża i ojca Józefa w kolejną rocznicę śmierci ,++ rodziców Elżbietę i Emila ,szwagra Henryka oraz wszystkich ++ z rodziny.
7
8:00 - W intencji Katarzyny, Michała, Marcina z prośbą o zdrowie i opiekę Matki Bożej.
9:00 - Pogrzeb + Barbara Imiołczyk.
17:30 - NABOŻEŃSTWO MAJOWE z modlitwą Dni Krzyżowych.
18:00 - Za ++ rodziców Maksymiliana i Marię
8
8:00 - Za + syna Tomasza Twarogowskiego, + żonę Dorotę Twarogowską oraz wszystkich ++ z rodziny Twarogowskich, Rebizant, Czaja i Skop
17:30 - NABOŻEŃSTWO MAJOWE
18:00 - W intencji naszych dzieci i wnuków, o dary Ducha Świętego i silną wiarę, ofiara Róży Różańcowej Matek.
9
8:00 - Za ++ Helenę i Jerzego o Boże Miłosierdzie i szczęśliwą wieczność.
10:00 - Pogrzeb + Ewa Bogdańska
17:30 - NABOŻEŃSTWO MAJOWE
18:00 - Msza szkolna: Za + Krystynę Wosik w 2 rocznicę śmierci - ofiarowana od córki z mężem, wnuków i prawnuków.
10
8:00 - Za + Mariusza Grad - na pamiątkę urodzin oraz ++ dziadków z obu stron.
10:00 - Pogrzeb + Marian Pytlarski.
17:30 - NABOŻEŃSTWO MAJOWE
18:00 - O dar nieba dla ++ rodziców Zdzisławy i Jana Iwańskich.
18:45 - Modlitwa uwielbienia
11
8:00 - O dar nieba dla + Jana Podchalańskiego w kolejną rocznicę śmierci, ++ rodziców i rodzeństwo z obu stron..
16:00 - KAPLICA NA STARYM CMENTARZU - wolna intencja
17:30 - NABOŻEŃSTWO MAJOWE
18:00 - O dar nieba dla + Kazimierza Kozłowskiego - ofiarowana od żony i córek.
12
Wniebowstąpienie Pańskie
8:00 - 1. W intencji Henryka Pradela w rocznicę urodzin.
8:00 - 2. Za + matkę Mariannę Wiśniewską w 3 rocznicę śmierci i ojca Edmunda, z prośbą o radość życia wiecznego.
10:00 - Pierwsza Komunia Święta SP 9 i SP 11.
12:00 - Za + Roberta Fieroch na pamiątkę ziemskich urodzin - ofiarowana od syna z mamą.
15:30 - NABOŻEŃSTWO MAJOWE
16:00 - W intencji Ojca Roberta Brawańskiego jako dziękczynienie za otrzymane łask,i z prośbą o Boże błogosławieństwo w Jego pracy Misyjnej
19:00 - Za + Jerzego Ochman na pamiątkę ziemskich urodzin - ofiarowana od żony z synem i córkami.
13
8:00 - Msza recytowana: Za dusze w czyśćcu cierpiące od ofiarodawców.
11:00 - NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE
11:30 - W intencji czcicieli MB Fatimskiej, chorych i seniorów naszej parafii.
17:30 - NABOŻEŃSTWO MAJOWE
18:00 - Msza recytowana: W intencji Rodzin aby były Bogiem silne.
14
8:00 - W intencji czcicieli Matki Bożej w podzięce za trwanie na modlitwie poprzez Różaniec i Godzinki do Maryi Niepokalanie Poczętej.
17:30 - NABOŻEŃSTWO MAJOWE
18:00 - Za + Stanisławę Wołoszczuk - ofiarowana od sąsiadów z ul. 1 Maja 10.
15
8:00 - Za + męża Henryka Saba, ++ rodziców, teściów i rodzeństwo z obu stron.
17:30 - NABOŻEŃSTWO MAJOWE
18:00 - Za + Józefa Wójcik - ofiarowana od sąsiadów domu przy ul. K. Paryskiej 5.
16
8:00 - Za + Janusza Żymuła - ofiarowana od siostry z rodziną.
17:30 - NABOŻEŃSTWO MAJOWE
18:00 - Msza szkolna: Rocznica Komunii Świętej uczniów Szkoły Katolickiej.
17
8:00 - Za + Stefana Holewa - ofiarowana od sąsiadów z ul. Kolejowej.
17:30 - NABOŻEŃSTWO MAJOWE
18:00 - Za ++ Urszulę Kocur w kolejną rocznicę śmierci, rodziców, ++ z rodziny Kocur, Róg, Rzepka, Sobora oraz dusze w czyśćcu cierpiące.
18:30 - Koncert Festiwalowy: Śląski Chór Górniczy Polonia Harmonia oraz Zespół Śpiewaczy Apertum Cor
18
8:00 - W intencji rodzin szensztackich przez wstawiennictwo Pielgrzymującej Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej.
11:00 - Pierwsza Komunia Święta Szkoły Katolickiej.
16:00 - KAPLICA NA STARYM CMENTARZU - Za ++ rodziców Bronisławę i Jerzego Marketon, ++ dziadków Stania i Marketon o radość życia wiecznego - od syna Józefa.
17:30 - NABOŻEŃSTWO MAJOWE
18:00 - 1. Za + córkę Katarzynę w 17 rocznicę śmierci oraz wszystkich ++ z rodziny.
18:00 - 2. Za ++ ojca Mariana Marczyńskiego, matkę Reginę, żonę Ilonę oraz ++ z rodzin Marczyński, Kaczmarek, Orzeł, Skrzeczyński i Szymanik.
19
Zesłanie Ducha ŚwiętegoZielone Świątki
8:00 - W intencji Parafian.
10:00 - Pierwsza Komunia Święta SP 6.
12:00 - Za + matkę Grażynę Apolinarską.
15:30 - NABOŻEŃSTWO MAJOWE
16:00 - Msza św. chrzcielna z błogosławieństwem rocznego dziecka: Kajetana Komarek.
19:00 - W intencji solenizantów Eugeniusza Cudzich z okazji 90 rocznicy urodzin oraz Danieli Cudzich z okazji 89 rocznicy urodzin jako podziękowanie za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej na dalsze lata.
20
NMP Matki Kościoła
8:00 - Za ++ rodziców Małgorzatę i Józefa Dengler, ++ brata Andrzeja z rodziną i brata Mariana z Łukaszem.
17:30 - NABOŻEŃSTWO MAJOWE
18:00 - W intencji Marcina Urbańczyk- Iwaneckiego z okazji 10 rocznicy urodzin.
19:00 - Msza święta z modlitwą o uzdrowienie
21
8:00 - Za +ojca Antoniego Dziuba, + matkę Stanisławę w kolejną rocznicę śmierci ++ braci Bogdana i Mieczysława, ++ dziadków z rodziny Dziuba i Dubel,+ Aleksandra Gołębiowskiego, ++ pokrewieństwo z obu stron oraz dusze w czyśćcu cierpiące.
17:30 - NABOŻEŃSTWO MAJOWE
18:00 - O dar nieba dla + Małgorzaty Elias w 1 rocznicę śmierci.
22
8:00 - Za + Katarzynę Króliczek - ofiarowana od sąsiadów przy ul. K. Paryskiej 5.
17:30 - NABOŻEŃSTWO MAJOWE
18:00 - Za + Józefa Wójcik - ofiarowana od lokatorów domu przy ul. K. Paryskiej 5.
23
8:00 - Za ++ rodziców Jadwigę i Jerzego.
17:30 - NABOŻEŃSTWO MAJOWE
18:00 - Msza szkolna: Za + Blandynę Grzesiok - w 4 rocznicę śmierci oraz jej zmarłego męża Floriana.
24
8:00 - Za ++ rodziców Amalię i Pawła ,++ rodzeństwo, dziadków, oraz wszystkich ++ z rodzin i dusze w czyśćcu cierpiące.
17:30 - NABOŻEŃSTWO MAJOWE
18:00 - ZA ++ Eugenię i Mariana Markocińskich
25
8:00 - W intencji Elżbiety Chodubskiej z okazji urodzin z prośbą o Boże błogosławiństwo.
16:00 - Za + Antoniego Odoj w 30 dzień po śmierci - ofiarowana od sąsiadów z ul. Powstańców 54A
17:30 - NABOŻEŃSTWO MAJOWE
18:00 - Za + syna Tadeusza Iwaneckiego - na pamiątkę ziemskich urodzin, oraz wszystkich + z rodziny o wieczną radość z Bogiem w niebie.
26
8:00 - Za Parafian.
10:00 - W intencji rodziny Chowaniec jako dziękczynienie za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
12:00 - W intencji Jana Pławeckiego z okazji 90 rocznicy urodzin jako dziękczynienie za wszelkie otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo. TE DEUM
15:30 - NABOŻEŃSTWO MAJOWE
16:00 - Za + córkę Barbarę Kandzię, + męża Eryka Buroń oraz ++ teściów o radość życia wiecznego.
19:00 - O dar nieba dla + Roberta Harwath w 1 rocznicę śmierci . Ofiarowana od córki i syna z rodzinami.
27
8:00 - Za + Janusza Żymuła, ofiarowana od Roberta i Aśki.
17:30 - NABOŻEŃSTWO MAJOWE
18:00 - Msza recytowana: Za + Matkę Teresę Mucha.
28
8:00 - Za ++ Irenę i Albina Hawełka oraz + kuzynkę Teresę o szczęśliwą wieczność.
17:30 - NABOŻEŃSTWO MAJOWE
18:00 - Za + żonę, matkę i babcię Mariannę Wojciechowską - w 6 rocznicę śmierci oraz ++ rodziców z obu stron i + brata Antoniego.
29
8:00 - Za ++ Adelajdę i Pawła Jeziorek w kolejną rocznicę śmierci, ++ Urszulę, Ewelinę i Jana Woźnica oraz ++ z rodziny Jeziorek.
17:30 - NABOŻEŃSTWO MAJOWE
18:00 - W intencji Franciszka Toma - w 17 rocznicę urodzin - z prośbą o zdrowie, Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Najświętszej i Anioła Stróża oraz Dary Ducha Świętego dla niego , jego rodziców i rodzeństwa.
30
Boże Ciało
10:00 - KAPLICA NA STARYM CMENTARZU: W intencji Parafian - bezpośrednio po procesji na Starym Cmentarzu
31
8:00 - W intencji Moniki z okazji 48 urodzin jako dziękczynienie za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, wstawiennictwo Matki Najświętszej i dary Ducha Świętego.
17:30 - NABOŻEŃSTWO MAJOWE
18:00 - Za + męża, ojca i dziadka Jana Delung - w 7 rocznicę śmierci.
1
2
Środa
8
Maj
2024